Remont na kredyt nie musi być drogi

28 stycznia
16:56 2015

Decydując się na remont  mieszkania lub domu, zawsze zastanawiamy się, ile będzie on kosztował. Choć mogłoby się wydawać, że remont to drogi wydatek, to w praktyce wcale tak być nie musi.  Wystarczy rozsądnie dobrać kredyt.

Często kwota, jaką musimy przeznaczyć na nowy dach lub wystrój salonu, przekracza nasze możliwości finansowe. Co w takiej sytuacji robić? Na pewno nie przerywać lub odkładać na inny termin zaplanowanych lub już rozpoczętych prac. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad kredytem.

Pożyczka na niewielki remont

Jeżeli koszty remontu są stosunkowo niewielkie i wynoszą do 20-30 tysięcy złotych, najłatwiej i najszybciej zaciągnąć standardowy kredyt gotówkowy. Większość banków na polskim rynku finansowym posiada w swojej ofercie bankowej taką formę usługi. Jest to jedna z najszybszych form udzielania kredytu. Pożyczkę na niewielkie kwoty możemy bez zbędnych formalności uzyskać już w ciągu jednego dnia, a środki pieniężne zostaną przelane niemal od razu.

Główną zaletą kredytu gotówkowego jest szybkość jego uzyskania oraz brak konieczności przedstawiania  jakichkolwiek zabezpieczeń. Jeśli jednak chcemy skupić się na cenie kredytu, to należy wiedzieć, że standardowe kredyty gotówkowe nie należą ani do kredytów najtańszych, ani do tych najdroższych. Obecnie ich oprocentowanie sięga zazwyczaj 10-11%.

Kredyt na kosztowny remont

Kredyt pod hipotekę kojarzy nam się przede wszystkim z kupnem nieruchomości, jednak wydając powyżej 20 tysięcy złotych na remont, należy poważnie się zastanowić nad tą formą kredytowania. Co daje nam pożyczka hipoteczna? Wysokość kwoty kredytu jest stosunkowo duża, ponieważ może stanowić od 60% do 80% wartości nieruchomości. Dodatkowym plusem tego kredytu jest również dosyć niskie oprocentowanie i możliwość spłacania kredytu w długim okresie czasu, nawet do 35 lat, tak jak w przypadku standardowego kredytu hipotecznego. Niestety kredyt ten ma również minusy, którymi są przede wszystkim formalności, jakie musimy spełnić i dodatkowe koszty z tym związane, m.in. koszt wyceny nieruchomości i ustanowienia na niej hipoteki.